Nasze drukarnie

W naszych drukarniach kładziemy bardzo duży nacisk na odpowiednie wyposażenie. Inwestujemy w nowoczesne rozwiązania, które gwarantują osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów jakościowych.

Dysponujemy 3 centrami druku w Polsce i w Niemczech.

Nasz park maszynowy to m.in:

Ryobi 924 A1

Do druku offsetowego używamy nowoczesnej maszyny offsetowej - japońskiej RYOBI 924 w formacie A1. Dodatkowa wieża lakierująca oraz suszenie IR umożliwiają od razu przekazanie prac do dalszej obróbki introligatorskiej. Wbudowany program nafarbiania zawsze nadaje optymalny poziom farb dla danego obrazu. Ryobi drukuje 16 tysięcy arkuszy na godzinę, zachowując jednocze>śnie maksymalną dokładność na całej powierzchni arkusza.

KOMORI Lithrone S29 HC

KOMORI drukuje w formacie B2 - format arkusza to 750 x 530 mm. Specjalne szkieletowe cylindry transferowe są znakomite do druku na grubych kartonach, które są podstawą wielu naszych produktów. Offset ten wyposażony jest w 4 zespoły farbowe, wieżę lakierującą z raklem komorowym TRESU oraz system suszenia nożem powietrznym i podczerwienią. Automatyczny system zmiany płyt Full-APC, mycie maszyny oraz możliwość zaprogramowania wielu procesów z góry - wszystko to przyspiesza znacznie obsługę maszyny.

KBA GENIUS 52UV

Druk na tworzywach sztucznych PVC i PP odbywa się za pomocą nowoczesnej maszyny KBA GENIUS 52 UV. Podstawowe cechy maszyny:

  • możliwość druku na podłożach o formacie maksymalnym 360 x 520 mm i grubości aż do 0,8 mm Genius drukuje na tworzywach sztucznych takich jak PVC, PC, PS, ABS i PET, jak również na kartonach i papierach używanych do produkcji etykiet i opakowań
  • oparty o technologię UV system suszenia umożliwia zadruk od razu drugiej strony arkusza jak również niezbędne prace introligatorskie i wykończeniowe - wykrawanie foliowanie natychmiast po wyjściu arkuszy z maszyny.
  • półautomatyczny system zmiany płyt redukujący czas wymiany zlecenia do kilku minut, zaś do osiągnięcia nakładu docelowego maszyna potrzebuje tylko 10 arkuszy próbnych! niezwykle wysoka powtarzalność wydruków.

HP Indigo 5600

Prace cyfrowe drukujemy na nowoczesnym offsecie cyfrowymHP Indigo 5600. Maszyna ta jest w stanie zapewnić jakość druku na najwyższym, światowym poziomie. Druk na niej jest praktycznie nie do odróżnienia od druku offsetowego. Maszyna może drukować na zróżnicowanych podłożach przy zastosowaniu szerokich opcji kolorystycznych. Przez wielu specjalistów branży poligraficznej jest uważana za najlepszą maszynę na rynku druku cyfrowego.

ATMACE 710/G

To nowoczesna i precyzyjna maszyna sitodrukowa, zaprojektowana z użyciem najnowszych rozwiązań technicznych i wykonana z wysokiej jakości materiałów. Maszyna w wersji 3/4 automat z automatycznym oddawaniem użytków w bok do tunelu. Maksymalny format arkusza to 1050 x 710 mm o grubości do 25 mm.

Tunel EPS SYSTEM ST 1000

Tunel suszący UV pracujący on-line z maszyną sitodrukową ATMACE 710/G, służy do suszenia zadrukowanych lub polakierowanych arkuszy farbami/lakierami UV. Rozwiązanie nowej technologii tunelu UV w którym lampa nie jest zasilana z układu transformatora (prąd zmienny), a z elektronicznego zasilacza o stałym poziomie napięcia o częstotliwości 40,000 Hz.

SAGITTA

Prace foliujemy "na gorąco" na automatycznej foliarce SAGITTA (automatyczne nakładanie i separacja arkuszy). Pneumatyczny układ docisku o bardzo dużej wydajności gwarantuje najwyższą jakość foliowania i wysoką trwałość produktu. Maksymalny format foliowania B1+ (760x1020mm). Stosujemy folię błysk, matt oraz SoftTouch, wyłącznie sprawdzonych producentów.

POLAR-MOHR 92X, POLAR-MOHR 115N

Tniemy na nowych skomputeryzowanych gilotynach: POLAR-MOHR 92X - szerokość cięcia 920mm oraz POLAR-MOHR 115N - szerokość cięcia 1150 mm. Konstrukcja gilotyn Polar gwarantuje bardzo wysoką precyzję cięcia. Funkcje gilotyny sterowane i kontrolowane są przez komputer. Bardzo duży docisk belki dociskowej niweluje efekt "wyciągania" papieru w trakcje cięcia. Cały blat roboczy gilotyny, wraz ze stołami bocznymi wyposażony jest w automatyczny poddmuch powietrza. Dodatkową funkcją komputera w naszych gilotynach jest system CIP-4 - pozwala to na wysyłanie poprzez sieć LAN planu cięcia bezpośrednio z komputerów impozycji prac na komputer gilotyny - znacznie upraszcza to pracę operatora maszyny i eliminuje potencjalne błędy. Do cięcia używamy wyłącznie noży ze stali szybkotnącej HSS. Noże są na bieżąco ostrzone, co korzystnie wpływa na jakość cięcia.

Linia zbierająco szyjąca HORIZON

Jest to nowoczesne urządzenie introligatorskie służące do kompletowania arkuszy oraz do wykonywania oprawy zeszytowej. Linia składa się z kilku agregatów:

Agregaty zbierające Horizon VAC-600 AL, VAC-600 ML

Kompaktowa, stabilna maszyna do zbierania pojedynczych arkuszy w zestawy o pionowej konstrukcji, pozwalająca zaoszczędzić powierzchnię w drukarni. Nasz maszyna została wyposażona w 2 wieże zbierające, po 6 półek każda i są wyposażone w opcję powiększonego formatu ( max format arkusza 356x610mm).

Stacker ST-40

Wykładak arkuszy w stos – wykorzystywany przy zbieraniu arkuszy.

Agregat szyjąco-falcujący SPF 200AL

Zebrane arkusze przekazywane są bezpośrednio z wież do agregatu za pomocą pasów wprowadzających IFU 200, gdzie są szyte drutem za pomocą głowic Hohner i łamane. Wszystkie ustawienia odbywają się automatycznie z kolorowego panelu dotykowego LCD. Maszyna mają możliwość szycia broszurowego, szycia na sztych, szycia narożnego, samego łamania bez szycia oraz przelotu broszur. Standardowo maszyny mają dwie głowice szyjące płasko. Ponadto na wyposażeniu standardowym znajdują się m. in. czujnik blokady lub braku drutu i urządzenie do wyrzucania niekompletnych broszur. Nasza maszyna jest wyposażona dodatkowo we wkłady do szycia oczkowego oraz opcję powiększonego formatu, max format arkusza 356x610mm.

Agregat obcinania frontowego FC 200AL

Zszyta i sfalcowana broszura jest obcinana frontowo w agregacie FC 200AL. Format max. broszury przed obcięciem 356 x 305mm.

KERMA

Wykrawamy na profesjonalnym sztanctyglu KERMA do formatu A1+. Duży docisk, oraz solidne, masywne wykonanie pozwala sztancować prace z dużą ilością noża. Nasze wykrojniki wykonane są niezwykle starannie z wykorzystaniem urządzeń laserowych. sztancowanie kerma.

HUAWEI HW-115 wykrawarka przelotowa

Posiadamy także 2 nowe maszyny do wykrawania przelotowego firmy HUAWEI HW-115. Stosujemy je głównie do wycinania bizneskart / kart plastikowych.

MIMAKI UJF 3042

Pesonalizację kart plastikowych wykonujemy na ploterze MIMAKI UJF 3042. Mimaki ma niezwykle innowacyjną konstrukcję. Absolutnie nowatorskim elementem jest tu ruchomy stół, dzięki któremu maszyna ma możliwość druku na powierzchniach o różnej grubości. Użyć jej można także do druku na długopisach jak i innych reklamowych gadżetach.